MAFIA
Відстежити замовлення
Вхід
Щоб авторизуватись на сайті, вкажіть ваш номер телефону:
Код:
ua

Рецепти

1. Чізбургери з картоплею фрі

Булочка для бургера - 1 шт
Сир тостовий - 2 упаковки
Котлета з телятини 300 г - 1 шт
Цибулевий конфі - 20 г
Бекон нарізка - 2 слайса
Картопля фрі - 200 г
Соус для м'ясних бургерів - 50 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити)котлету та бекон в холодильнику (2-3 години). Бекон (з розрахунку 1-2 слайси на1 бургер) обсмажити з обох сторін на сухій пательні до рум'яної скоринки, потімпомістити на паперовий рушник (серветку) для видалення зайвого жиру.
Приготування: Булочку для бургерарозрізати навпіл вздовж і підсушити на сухій поверхні пательні до утворенняскоринки, котра не дасть соусу увібратися в булочку. Далі обсмажити на пательнікотлету з обох сторін (по 3 хв з кожної сторони) до готовності, попередньо змастившиз кожної сторони рослинною олією. В кінці приготуваннякотлети покласти зверху 2 пластини тостового сиру, щоб він підплавився. Зібрати бургер в наступнійпослідовності: на підсушену внутрішню поверхню булочки покласти котлету,обсмажений бекон, цибулевий конфі (1 ч. л.), соус для бургерів (1 ст. л.),накрити другою половинкою підсушеної булочки. Окремо підсмажити картоплю фрі уфритюрі або  сотейнику протягом 5-7хвилин, видалити залишки жиру. Рівномірно посолити. Подати бургер з картоплеюфрі та соусом. 

2. Стейки зі свинини з соусом Пріван i овочевим гарніром

Стейк свинина - 1 шт
Соус кисло-солодкий 
Приван - 50 г
Суміш «Весняна» - 200 г

Підготовка: Дефростувати (розморозити)стейк та овочі в холодильнику (1-2 години).
Приготування: Витягти стейк із вакуумного пакета,видалити трави, змазати поверхню рослинною олією. Помістити стейк на решіткурозігрітої сковорідки-гриль або звичайної сковорідки. Обсмажити стейк з кожногобоку, почергово перевертаючи (1-2-1-2 сторони), формуючи малюнок у виглядірешітки. Потримати стейк на ребрах (боках) по 20 сек. Загальний час смаження - 8хв. Зняти стейк з гриля, помістити м'ясо на дерев'яну доску і накрити фольгою.Дати стейку відпочити протягом 4-5 хвилин (обов'язково!) для розподіленням'ясного соку всередині стейку, після чого помістити стейк на решітку гриля абосковороду на 15-20 секунд с 2-х сторін. Приготувати овочі на пару протягом10-12 хвилин або обсмажити на сковорідці на рослинній олії, посолити. Податистейк з овочами та соусом Приван. 


3. Стейки Рібай з картопляними діпами та соусом BBQ

Стейк Рібай - 1 шт
Соус BBQ - 50 г
Картопляні діпи - 200 г


Підготовка: Розморозити Рібай у холодильнику (2-3 години).
Приготування: Важливо! М'ясо перед приготуванням має бути кімнатної температури, не зхолодильника (дуже впливає на якість стейка!). Стейк змастити рослинною олією з 2-х сторін, помістити на решітку, розігрітої min до Т = 230 С, сковорідки-гриль або звичайної пательні. Обсмажити стейк з кожної сторони, по черзі перевертаючи (1-2-1-2 сторони), формуючи малюнок у вигляді решітки. Потримати стейк насковорідці-гриль на ребрах (боках) по 20 сек. Загальний час обсмажування - небільше 10 хвилин. Зняти стейк з грилю, помістити м'ясо на дерев'яну дошку, трохи змастити вершковим маслом, накрити фольгою і витримати, поки температура в середині стейка досягне 62-65 С, 4-5-хвилин (обов'язково!) - для рівномірного розподілу м'ясного соку всередині стейка, після чого знову помістити на решітку гриля або пательню на 15-20 секунд з 2-х сторін. Стейк з 2-х сторін рівномірно посолити і поперчити. Окремо посмажити картопляні діпи у фритюрі або сотейнику протягом 8-10 хвилин, видалити надлишки жиру і рівномірно посолити. Подати стейк з картопляними діпами і соусом BBQ.  

4. Спагеті Болоньєзе та курячінагетси з сирним сосуом

Фарш Болоньєзе - 100 г
Спагеті Барілла - 100 г
Пармезан тертий - 10 г
Курячіі нагетси - 200 г
Соус сирний - 50 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) фарш та курячінагетси у холодильнику (2-3 години).
Приготування Спагеті Болоньєзе: опустити порцію пасти (на одну порцію 90-100 грам) у киплячу підсолену воду і відварити до стану «all dente» (7 хвилин). У процесі варіння контролювати, щоб ділянки пасти не злипалися! У сотейнику протягом 1-2 хвилин обсмажити фарш Болоньєзе (4 ст. л. на 1 порцію) з додаванням рослинної олії, довести до смаку сіллю та цукром, поперчити, додати тертий пармезан. Доотриманого соусу додати відварену пасту, перемішати для рівномірного розподілу соусу, прогріти (не тушкувати!). Готову пасту подати з тертим сиром пармезан.
Приготування нагетсів: курячі нагетси обсмажити уфритюрі або сотейнику протягом 8-10 хвилин до золотистої скоринки. Помістити нагетси на паперовий рушник для видалення надлишків олії. Курячі нагетси податиз сирним соусом.


5. Асорті стейків з соусом BBQ та сирні палички з журавлинним соусом

Асорті стейків - 1 уп
Соус BBQ - 50 г
Сирні палички - 200 г
Соус журавлинний - 5 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) асорті стейків та сирні палички ухолодильнику (2-3 години).
Приготування Асорті стейків: дістати мікс стейків з вакуумного пакета. Помістити м'ясо на решітку, розігрітої min до Т = 230 С, сковорідки-гриль або звичайної пательні. Обсмажити кожен стейк з двох сторін до готовності. Готовність м'яса визначити шляхом проколювання кухарською виделкою і виділенням прозорого соку (не пересушити). Час приготування - 2 хвилини. Асорті стейків подати з соусом BBQ.
Приготування сирних паличок: сирні палички обсмажити у фритюрі абосотейнику, протягом 3-4 хвилин, до золотистої скоринки. Помістити на паперовий рушник для видалення надлишків олії. Сирні палички подати з журавлинним соусом.


6. Тальятелле 4 сири тагуакамоле з в'яленими томатами

Тальятелле баріла - 80-90 г
Сирний соус - 100-120 г
Дор блю - 20 г
Чеддер тертий - 30 г
Пармезан тертий - 15 г
Брі - 125 г
Авокадо шматочки с/м - 120-130 г
Томати в'ялені  - 20 г
Лимон (фреш) - 7-10 г
Оливкова олія - 10-15 г

Підготовка: Дефростувати (розморозити) авокадо кубик в холодильнику (2-3 години)
Приготування: Опустити порцію пасти (на одну порцію 80-90 г або  2-3 гнізда пасти)
в киплячу підсолену воду і відварити до стану «all dente» (5-7 хвилин). У процесі варіння контролювати, щоб ділянки пасти не злипалися! В сотейникупротягом 1 хвилини прогріти сирний соус (на одну порцію 100-120 г  або 4 ст. л.). До сирного соусу додати відварену пасту та тертий сир чеддер  (на одну порцію 30 г), змішати для рівномірного розподілу соусу, прогріти (не тушити!). Готову пасту подати з тертим сиром пармезан (на одну порцію 15 г), шматочками дор блю  (на одну порцію 20 г) та сиром брі (на одну порцію 25 г).
Приготування гуакамоле: авокадо (на одну порцію 120-130 г) розім’яти виделкою (не в блендері), мусить залишитись текстура авокадо, не пюре, заправити оливковою олією та фрешем лимона або лайма (на одну порцію 7-10 г), посолити ,поперчити по смаку. Додати нарізані маленькими кубиками в'ялені томати
 (на одну порцію 20 г). Подати з бездріжджовим тостом або хлібцями.


7. Паста з морепродуктами

Тальятеле Барілла - 80-90 г (2-3 гнізда пасти)
Креветки б\г - 40 г
Лосось - 40 г
Восьминіг бейбі - 40 г
Гребінці - 40 г
Часник - 5 г
Прованські трави (чебрець / розмарин) - 1 г
Оливкова олія - 15 г
Вершки - 50 г
Бульйон рибний (або вода з пасти) - 70 г
Помідор - 80 г
Тертий пармезан - 15 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) морепродукти в холодильнику (2-3 години). Бланшуємо помідор: необхідно зробити надріз зверху помідора і опустити в киплячу воду на 1,5 хвилини, дістати і зняти шкіру, видалити насіння.

Приготування: Опустити порцію пасти в киплячу підсолену воду і відварити до стану «all dente» (5-7 хвилин). У процесі варіння контролювати неприпустимість наявності злиплих ділянок пасти! У сотейнику на оливковій олії протягом 30 секунд прогріти прованські трави з часником. До масла додати лосось, креветки і гребінці, обсмажуємо з 2-х сторін протягом 1,5 хвилини, слідом додати бейбі восьминоги і готувати ще 30 секунд. До морепродуктів додати рибний бульйон (або відвар після приготування пасти), вершки і нарізаний дрібними кубиками помідор, посолити, поперчити і протушкувати 3 хвилини. До соусу з морепродуктів додати відварену пасту, перемішати для рівномірного розподілу соусу, прогріти (не тушити!). Готову пасту подати з тертим сиром пармезан.


8. Томатний суп з морепродуктами

М'ясо мідій - 30 г
Креветки б\г - 30 г
Лосось - 30 г
Восьминіг бейбі - 30 г
Гребінці - 30 г
Часник - 5 г
Прованські трави (чебрець / розмарин) - 1 г
Оливкова олія - 15 г
Томатний соус - 120 г
Бульйон рибний - 150 г
Болгарський перець - 30 г
Помідор - 80 г
Перець чилі - 15 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) морепродукти в холодильнику (2-3 години). Бланшуємо помідор: зробити надріз зверху помідора і опустити в киплячу воду на 1,5 хвилини, дістати і зняти шкіру, видалити насіння. Креветка - видалити панцир і стравохід. Мідії - видалити вусики, якщо вони є.

Приготування: У сотейнику на оливковій олії протягом 30 секунд прогріти прованські трави з часником і перцем чилі (не додавати перець чилі, якщо не любите гостроту). До масла додати лосось, креветки і гребінці, обсмажити з 2-х сторін протягом 1,5 хвилини, слідом додати бейбі восьминоги і готувати ще 30 секунд. До морепродуктів додати рибний бульйон, соус томатний, мідії і нарізані дрібними кубиками болгарський перець і бланшовані помідори, посолити, поперчити і варити 5-7 хвилин. Якщо помідори кислі, додати трохи цукру. Томатний суп можна подати з часниковими грінками.


9. Нордичний суп з лосося

Цибуля ріпчаста - 25 г
Стебло селери - 20 г
Лосось - 70 г
Морква - 25 г
Картопля - 30 г
Перець горошок запашний - 1 г (1 горошина)
Бульйон рибний - 350 г
Вершки - 40 г
Помідор - 50 г
Кріп - 3 г

Підготовка: Бланшуємо помідор: зробити надріз зверху помідора і опустити в киплячу воду на 1,5 хвилини, дістати і зняти шкіру, видалити насіння.

Приготування: Нарізати цибулю, моркву і селеру дрібними кубиками - 0,5х0,5 см, картоплю - 1х1 см, залити рибним бульйоном, додати перець і варити 10-15 хвилин до повного приготування картоплі. Потім додати шматочки лосося розміром 1,5х1,5 см посолити і готувати ще 2-3 хвилини. Далі додати вершки, бланшовані помідори (кубик 0,5 * 0,5 см) і дрібно нарізаний кріп, довести до кипіння і вимкнути (щоб уникнути розшаровування, з вершками суп не варити, а тільки довести до кипіння). Дати настоятися мінімум 1 годину.


10. Чікен бургер з картоплею фрі


Булочка для бургера - 1 шт
Сир тостовий - 2 пластини
Котлета куряча - 1 шт
Сир дор блю - 15 г
Лист салату (переважно айсберг) - 15 г
Помідори - 35 г
Соус журавлинний - 30 г
Картопля фрі - 200 г
Соус для м'ясних бургерів - 50 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) курячу котлету (3 години).

Приготування: Булочку для бургера розрізати навпіл вздовж і підсушити на сухій поверхні сковороди до утворення скоринки, яка не дасть соусу вбиратися в булочку. Обсмажити котлету на сковороді з 2-х сторін (по 3 хвилини з кожної), масло повинно покривати половину котлети (по аналогії з фритюру). В кінці приготування котлети викласти зверху 2 пластини тостового сиру і шматочки сиру дор блю, щоб він підплавився. Зібрати бургер в наступній послідовності: на підсушену внутрішню поверхню булочки викласти салат айсберг, котлету з сиром, слайси  помідора, соус журавлинний (1 ст. л.), накрити 2-ою підсушеною половинкою булочки. Окремо посмажити картоплю фрі у фритюрі або сотейнику протягом 5-7 хвилин, видалити надлишки жиру. Рівномірно посолити. Подати бургер з картоплею фрі і соусом.


11. Паста з тунцем


Спагеті Барілла - 80-90 г
Тунець консервований - 70 г
Оливки - 15 г
Маслини - 15 г
Оливкова олія - 10 г
Вершкове масло - 10 г
Прованські трави (чебрець / розмарин) - 1 г
В'ялені томати - 10 г
Біле сухе вино - 30 г
Часник - 3 г
Бульйон рибний (або вода з пасти) - 50 г
Болгарський перець - 30 г
Томати чері - 50 г
Перець чилі - 2 г
Тертий пармезан - 15 г


Приготування: Опустити порцію пасти в киплячу підсолену воду і відварити до стану «all dente» (7-9 хвилин). У процесі варіння контролювати неприпустимість наявності злиплих ділянок пасти! У сотейнику на суміші масел (вершкове і оливкове), протягом 30 секунд, прогріти прованські трави з часником і перцем чилі. До масла додати половинки оливок і маслин, нарізаний соломкою болгарський перець і обсмажити протягом 1-2 хвилин. Далі додати половинки томатів чері і в'ялені томати, готувати ще 30 секунд, влити біле вино і тушкувати ще 30 секунд. До обсмажених овочів додати рибний бульйон (можна відвар від пасти) і готувати ще 2 хвилини, посолити, поперчити за смаком, додати шматочки тунця разом з соком від нього (сильно не перемішувати, для збереження текстури тунця). До соусу додати відварену пасту, перемішати для рівномірного розподілу соусу, прогріти (не тушити!). Готову пасту подати з тертим сиром пармезан.


12. Локшина крохмальна з овочами або куркою


Локшина крохмальна - 80-90 г
Червона цибулю - 25 г
Морква - 25 г
Болгарський перець - 25 г
Гливи - 30 г
Корінь імбиру - 3 г
Часник - 3 г
Перець чилі - 3 г
Цукіні або кабачок - 25 г
Печериці - 30 г
Стегно куряче мариноване - 70 г
Пекінська капуста - 30 г
Солодкий соус чилі - 30 г
Кінза - 5 г
Смажений арахіс - 10 г
Лайм або лимон - 15 г
Соєвий соус - 20 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) стегно куряче мариноване (3 години). Локшину залити окропом і залишити набухати 13-15 хвилин.

Приготування: У сковороді на розігрітій олії прогріти нарізаний тонкою соломкою імбир, часник і перець чилі протягом 30 секунд. Додати шматочки маринованого курячого стегна, нарізані крупною соломкою і обсмажити протягом 2-3 хвилин до напівготовності. Далі додати червону цибулю, моркву, болгарський перець, гливи, цукіні, печериці, пекінську капусту і готувати на максимальному вогні протягом 2-3 хвилин, постійно помішуючи, щоб овочі залишилися «all-dente», важливо не переготувати овочі! (Набір овочів і товщина нарізки на ваш розсуд). Додати до овочів крохмальну локшину, солодкий соус чилі і соєвий соус, перемішати для рівномірного розподілу соусу, прогріти (не тушити!). Готову локшину посипати смаженим арахісом і подати зі шматочком лайма чи лимона.


13. Американський бургер


Булочка для бургера - 1 шт
Сир тостовий - 2 пластини
Сир чеддер - 20 г
Котлета для бюргера 300 г - 1 шт
Соус BBQ - 30 г
Лист салату (переважно айсберг) - 15 г
Помідори - 35 г
Червона цибулю - 20 г
Бекон нарізка - 30 г (2 пластини)
Маринований огірок - 30 г
Картопля фрі - 200 г
Соус для м'ясних бургерів - 50 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) котлету і бекон в холодильнику (2-3 години). Бекон (з розрахунку 1-2 слайси на 1 бургер) обсмажити з обох сторін на сухій сковороді до рум'яної скоринки, помістити на паперовий рушник (серветку) для видалення зайвого жиру. Цибулю нарізати кільцями товщиною 0,7 см і обпалити на сухій сковороді гриль (можна звичайній) до стану золотистої скоринки.

Приготування: Булочку для бургера розрізати навпіл вздовж і підсушити на сухій поверхні сковороди до утворення скоринки, яка не дасть соусу вбиратися в булочку. Обсмажити котлету на сковороді з 2-х сторін (по 3 хвилини з кожної) до готовності, попередньо змастивши з кожного боку рослинним маслом. В кінці приготування викласти зверху на котлету 2 пластини тостового сиру і пластину сиру чеддер, накрити кришкою, щоб сир розплавився. Зібрати бургер в наступній послідовності: на підсушену внутрішню поверхню булочки викласти салат айсберг, котлету з підплавленим сиром, одну частину соусу BBQ, обсмажений бекон, слайси свіжого помідора і маринованого огірка, смажену цибулю і другу частину соусу BBQ, накрити другою половинкою булочки. Окремо посмажити картоплю фрі у фритюрі або сотейнику протягом 5-7 хвилин, видалити надлишки жиру, рівномірно посолити. Подати бургер з картоплею фрі і соусом.


14. Куряча грудка з хрустким беконом та овочами з вершковим соусом


Куряче філе - 1 шт
Суміш овочева (Італійська, Весняна, Мексиканська) - 120 г
Томати чері - 30 г
Чебрець - 1 г
Розмарин - 1 г
Часник - 3 г
Вершки - 50 г
Червона цибулю - 20 г
Бекон нарізка - 30 г (2 пластини)
Курячий бульйон - 50 г
Рукола - 10 г
Оливкова олія - 10 г
Тертий пармезан - 15 г
Лимон (фреш) - 15 г
Вершкове масло - 15 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) курячу грудку, бекон і суміш овочів в холодильнику (2-3 години). Зачистити курячу грудку від зайвого жиру і плівок, замаринувати в солі і перці з додаванням оливкової олії, чебрецю і розмарину, мінімум на 30 хвилин.

Приготування: Бекон нарізати соломкою і помістити в холодний сотейник, включити нагрів, щоб жир з бекону витопився рівномірно, готувати 2-3 хвилини до утворення рум'яної скоринки. Додати в сотейник прованські трави (чебрець, розмарин) і нарізані дрібною соломкою часник і невеликими шматочками червону цибулю, обсмажувати 1 хвилину. Далі додати овочеву суміш і готувати ще 1 хвилину, влити курячий бульйон і додати томати чері. Прогріти овочевий соус, посолити, поперчити, далі влити вершки, одну частину сиру пармезан і готувати 1 хвилину. Овочі повинні залишитися «all-dente». Важливо не переготувати овочі! Зняти з вогню - соус готовий. У сковороді на розігрітій суміші масла (оливкове і вершкове) обсмажити куряче філе з двох сторін по 2-3 хвилини, до повної готовності. Помістити м'ясо на дерев'яну дошку, трохи змастити вершковим маслом, накрити фольгою і витримати, поки температура всередині досягне 67-70 С - 4-5-хвилин (обов'язково!) - для розподілу м'ясного соку всередині грудки. Готову курячу грудку нарізати на 5-7 частин, подати з вершково-овочевим соусом на основі хрусткого бекону, прикрасити руколою для додання горіхового присмаку і посипати сиром пармезан, для свіжості полити фрешем лимона.


15. Суп Мінестроне з фрікаделле і пармезаном


Курячий бульйон - 300 г
Суміш овочева (Овочеве рагу) - 70 г
Чебрець - 1 г
Розмарин - 1 г
Часник - 3 г
Помідори - 60 г
Червона цибулю - 20 г
Курячий фарш - 40 г (5 шт)
Стебло селери - 15 г
Оливкова олія - 10 г
Тертий пармезан - 10 г
Соус песто - 15 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) курячий фарш і овочеву суміш в холодильнику (2-3 години). Фарш трохи приправити сіллю і перцем, зробити невеликі фрікаделле. Бланшуємо помідор: зробити надріз зверху помідора і опустити в киплячу воду на 1,5 хвилини, дістати і зняти шкіру, видалити насіння.

Приготування: Червону цибулю і стебло селери нарізати кубиками 0,7х0,7 см. У сотейнику на оливковій олії з додаванням прованських трав припустити цибулю і селеру до напівготовності, що не зажарювати до рум'яної скоринки! Додати курячий бульйон і довести до кипіння. Потім акуратно додати фрікаделле і варити на невеликому вогні 3-4 хвилини. Додати овочеву суміш, дрібно нарізані помідори і часник, довести до кипіння і варити 2-3 хвилини, приправивши сіллю і перцем за смаком. Подати мінестроне з пармезаном, соусом песто і підсушеними часниковими грінками.


15. Кукурудзяний крем-суп з хрустким беком, сиром фета і соусом песто


Курячий бульйон - 170 г
Зерно кукурудзи - 150 г
Часник - 3 г
Морква - 15 г
Ріпчаста цибулю - 15 г
Оливкова олія - 15 г
Вершки - 50 г
Сир фета - 15 г
Бекон нарізка - 15 г
Перець чилі - 3 г
Тертий пармезан - 10 г
Соус песто - 15 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) кукурудзу і бекон в холодильнику (2-3 години). Бекон обсмажити з обох сторін на сухій сковороді до рум'яної скоринки, помістити на паперовий рушник (серветку) для видалення зайвого жиру.

Приготування: У сотейнику на оливковій олії обсмажити цибулю і моркву, нарізані невеликими кубиками 0,7х0,7 см, до готовності з додаванням часнику і перцю чилі (не додавати, якщо не любите гостроту). Потім додати кукурудзу і курячий бульйон, готувати до повного розм'якшення кукурудзи. За допомогою блендера перебити суп в однорідну масу і повернути назад в сотейник, додавши вершки, пармезан і довести до кипіння, прибрати з плити. Крем-суп подати з хрустким беконом, нарізаним соломкою, шматочками фети і соусом песто.


17. Гуакамоле з пікантними креветками і м'яким яйцем


Авокадо - 120 г
Червона цибулю - 15 г
Томат конкасе - 20 г
Фреш лайма - 10 г
Оливкова олія - 20 г
Яйце - 1 шт
Кінза - 3 г
Перець чилі - 3 г
Болгарський перець - 20 г
Креветки б/г - 100 г
Часник - 5 г
Корінь імбиру - 5 г
Вершкове масло - 15 г
Кунжут - 5 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) креветки в холодильнику (2-3 години). Креветки очистити від панцира, видалити стравохід, хвости залишити. Яйце опустити в киплячу воду і варити 5-6 хвилин, по закінченню часу різко охолодити, щоб зупинити процес приготування. Якщо яйце невелике - варимо 4-5 хвилин, жовток всередині повинен залишитися м'яким (рідким). Бланшуємо помідор: зробити надріз зверху помідора і опустити в киплячу воду на 1,5 хвилини, дістати і зняти шкіру, видалити насіння.

Приготування: У сковороді на суміші масла (вершкове і рослинне) на слабкому вогні обсмажити дрібно нарізані соломкою імбир, часник і перець чилі, протягом 30 секунд. Потім обсмажити креветки в ароматному маслі протягом 1-2 хвилин. Готові креветки подати з гуакомоле і м'яким яйцем, розрізаним навпіл, прикрасити кінзою і кунжутом. 

Приготування  гуакамоле: авокадо розім'яти виделкою (не в блендері), повинна залишитися текстура авокадо, не пюре, заправити оливковою олією і фрешем лайма чи лимона, приправити сіллю і перцем, додати дрібно порізані помідори і перець болгарський, потім - цибуля марс, нарізана дрібними кубиками 0,3х0,3 см і добре вимішувати.


18. Курка  з овочами в соусі Приван


Куряче стегно мариноване - 170 г
Соус Приван - 80 г
Червоний цибулю - 25 г
Ананас - 40 г
Гливи - 25 г
Болгарський перець - 40 г
Стебло селери - 25 г
Печериці - 35 г
Томати чері - 35 г
Оливкова олія - 15 г
Кунжут - 5 г


Підготовка:  Дефростувати (розморозити) куряче стегно в холодильнику (2-3 години).

Приготування:  У сковороді на розігрітій оливковій олії обсмажити шматочки маринованого курячого стегна, нарізані соломкою, протягом 2-3 хвилин. Слідом додати цибулю марс, болгарський перець і стебло селери, нарізані невеликими сегментами, і готувати на максимальному вогні протягом 2-3 хвилин, постійно помішуючи, щоб овочі залишилися «all-dente» (важливо не переготувати овочі!). Потім додати печериці, розрізані на 4 частини, через хвилину додати половинки томатів чері і гливи, готувати 30 секунд, приправити сіллю і перцем за смаком. Потім додати соус Приван, прогріти, постійно помішуючи, для рівномірного розподіл соусу. Готову страву посипати кунжутом, можна подати з паровим рисом або відвареної локшиною.


19. Смажений рис з куркою і овочами


Куряче стегно мариноване - 100 г
Суміш овочева Мексиканська - 80 г
Рис паровий - 120 г
Яйце - 1 шт
Соус для локшини - 30 г
Арахіс смажений - 15 г
Перець чилі - 3 г
Оливкова олія - 15 г
Зелена цибуля - 3 г
Лайм - 15 г
Кунжут - 5 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити)  куряче стегно і овочеву суміш в холодильнику (2-3 години).

Приготування: У сковороді на розігрітій олії обсмажити шматочки маринованого курячого стегна, нарізані соломкою, протягом 2-3 хвилин. Окремо в сковороді на розігрітій оливковій олії обсмажити яйце, постійно його перемішуючи, щоб вийшли шматочки яєчного омлету. Додати овочеву суміш і готувати на максимальному вогні протягом 2-3 хвилин, постійно помішуючи, щоб овочі залишилися «all-dente» (важливо не переготувати овочі!). Додати паровий рис і готувати 2-3 хвилини. Потім додати кунжут, влити соус для локшини і добре вимішати, щоб рис був повністю просочений соусом, він повинен придбати золотистий відтінок. Готовий рис подаємо зі смаженим арахісом, шматочком лайма і перцю чилі для більш контрастного і яскравого смаку.


20. Лосось з вершково-томатним рагу


Лосось - 200 г
Оливкова олія - 15 г
Овочева суміш (рагу) - 170 г
Чебрець - 1 г
Розмарин - 1 г
Часник - 3 г
Вершки - 30 г
Томатний соус - 30 г
Рукола - 5 г
Тертий пармезан - 10 г
Бульйон рибний - 30 г
Апельсиновий фреш або сік - 25 мл


Підготовка: Дефростувати (розморозити) овочеву суміш в холодильнику (2-3 години). Стейк лосося маринувати протягом 15 хвилин з сіллю, перцем, розмарином, апельсиновим фрешем і оливковою олією.

Приготування: У сотейнику на оливковій олії протягом 30 секунд прогріти прованські трави (чебрець, розмарин). До масла додати подрібнений часник і обсмажувати протягом 30 секунд, потім додати овочеву суміш, приправити сіллю і перцем за смаком і готувати, постійно помішуючи протягом 2-3 хвилин, намагаючись не порушити текстуру овочів. Овочі повинні залишитися «all-dente», важливо не переготувати овочі! Потім додати рибний бульйон, томатний соус і вершки, довести до кипіння і готувати 2-3 хвилини. Якщо соус до смаку вийшов кислуватий, додати трохи цукру. Потім додати тертий пармезан і прибрати з вогню. Дати настоятися мінімум 15 хвилин. У сковороді на оливковій олії обсмажити маринований стейк лосося з 2-х сторін, загальний час приготування не більше 5-6 хвилин. Лосось можна приготувати на пару протягом 12-15 хвилин (в залежності від товщини стейка) для більш ніжної текстури або запекти в духовці при температурі 150 ° С протягом 12-15 хвилин. Готовий лосось подати на подушці з вершково-томатного рагу, прикрасити руколою.


21. Тар-тар з креветок, манго і авокадо на рисових чіпсах


Креветки б/г - 100 г
Манго - 40 г
Авокадо - 40 г
Кінза - 1 г
Лайм - 15 г
Рисові чіпси - 3 шт
Рослинна олія - 80-100 г
Соєвий соус - 20 г
Солодкий соус чилі - 15 г
Імбир - 3 г
Часник - 3 г
Перець чилі - 5 г
Оливкова олія - 15 г
Вершковий сир - 25 г


Підготовка: Дефростувати (розморозити) креветки в холодильнику (2-3 години). Розморожені креветки зачистити від панцира і видалити стравохід. Маринад для креветок: дрібно нарізаний часник, перець чилі, кінзу, імбир додати до соєвого соусу, додати цукор за смаком. Маринувати креветки 15 хвилин.

Приготування: У сковороді на розігрітій оливковій олії обсмажити замариновані креветки протягом 1-2 хвилин, дістати і охолодити. Обсмажені креветки, авокадо, манго нарізати кубиками 0,5х0,5 см. Змішати креветки, авокадо, манго, солодкий соус чилі, приправити сіллю, перцем і добре вимішати, не порушуючи текстуру інгредієнтів. На рисові чіпси викласти готовий тар-тар, вершковий сир, кінзу і перець чилі, для контрасту смаку подати зі шматочком лайма.

Приготування рисових чіпс: в сотейнику або невеликій каструлі розігріти масло до 180 С, мінімальний рівень масла 3 см. Рисові чіпси опустити в гарячу олію і готувати протягом 10-15 секунд до повного розкриття чіпс, вони повинні піднятися на поверхню масла. Чіпси помістити на паперовий рушник (серветку) для видалення зайвого жиру.


22. Яйце пашот зі слабосоленим лососем з гуакамоле на тості з сирним соусом


Яйце - 2 шт
Лосось - 50-60 г
Сирний соус - 30 г
Авокадо - 50 г
Оливкова олія - 15 г
Чіабата - 60 г (2 тосту)
Вершкове масло - 15 г
Оцет - 15 г
Лист салату - 15 г
Томати - 50 г
Фреш лайма (або лимона) - 5 г
Петрушка і-3 г


Підготовка: Лосось засолити в суміші цукру і солі мінімум на 40 хвилин, на 200 г лосося необхідно 20 г суміші для засолу (цукор 5 г, сіль 15 г). Якщо віддаєте перевагу більш солоному лососю, час засолювання 2-3 години.

Приготування: На сухій сковороді підсушити чіабату до золотистої скоринки (попередньо змастивши вершковим маслом з двох сторін), не пересушити, всередині чіабата повинна залишитися м'якою. У сотейнику довести воду до кипіння, води 3/4 від загального обсягу, додати оцет, зробити в воді воронку (за допомогою шумівки розкручувати воду всередині сотейника), вбити яйце і варити 1-1,3 хвилини в залежності від розміру самого яйця. Оцет потрібен, щоб білок відразу згорнувся, і яйця вийшли у вигляді мішечка. В результаті білок повинен бути повністю приготований, а жовток залишитися рідким. Яйця варимо по черзі. На хрусткі тости з чіабати викласти готовий гуакамоле, лист салату, слайси томата, слабосолений лосось, яйце пашот - зверху поливаємо сирним соусом і прикрашаємо петрушкою.

Приготування гуакамоле: авокадо розім'яти виделкою (не в блендері), повинна залишитися текстура авокадо, не пюре, заправити оливковою олією і фрешем лайма чи лимона, посолити, поперчити за смаком.


23. Грецька Мусака


Фарш болоньєзе - 500 г
Томатний соус - 120 г
Овочева суміш (рагу) - 500 г
Молоко - 200 г
Борошно - 20 г
Вершкове масло - 20 г
Мускатний горіх (за бажанням) - 1 г
Сир фета (можна замінити на інший сир) - 50 г
Оливкова олія - 20 г
Тертий пармезан - 30-40 г
Картопля - 150 г
Чебрець - 1 г
Розмарин - 1 г


Підготовка:  Дефростувати (розморозити) фарш болоньєзе і овочеву суміш в холодильнику (2-3 години).

Приготування: Вершковий соус: в сотейнику розтопити вершкове масло і обсмажити борошно до золотистого кольору, слідом поетапно влити холодне молоко, дозувати мінімум на три рази. За допомогою вінчика постійно помішувати соус, щоб не підгорів. Через 3-5 хвилин, як тільки соус почне загущуватись, приправити за смаком сіллю, перцем і мускатним горіхом. Зняти з вогню і додати шматочки фети, добре вимішати і залишити остигати, періодично помішуючи соус, щоб не було утворення скоринки.

Підготовка овочів: в сотейнику на оливковій олії протягом 30 секунд прогріти прованські трави (чебрець, розмарин) для ароматизації олії. Картоплю, нарізану кубиками 1х1 см, обсмажити протягом 3-5 хвилин до утворення скоринки, вона повинна залишитися напівготовою. До картоплі додати овочеве рагу і обсмажити 2-3 хвилини, вливати томатний соус, додати сіль і перець, готувати 2 хвилини. Якщо соус до смаку вийшов кислуватий, додати трохи цукру. Зняти з вогню і залишити остигати при кімнатній температурі.

На дно форми для запікання викласти шарами овочі, потім фарш болоньєзе і зверху залити вершковим соусом, посипати тертим пармезаном і поставити в розігріту духовку, до температури 180 С, і запікати 35-40 хвилин до утворення скоринки. Дістати з духовки і дати охолонути. За допомогою лопатки поділити порційно, подати як окрему готову страву.


24. Піца Кальцоне


Тісто для піци - 1 порція
Томатний соус - 30 г (всередину), 30 г (зверху)
Сир моцарела - 100 г (всередину), 30 г (зверху)
Томати - 70 г
Печериці - 70 г
Шинка нарізка - 120 г
Сир дор блю - 30 г
Соус песто - 15 г


Підготовка: Тісто дістати з холодильника за 40 хвилин до старту приготування, щоб воно розстоялося і нагрілося до кімнатної температури 18-20 С, тісто має збільшитися в обсязі мінімум в 2 рази.

Приготування: Готове тісто обмокти в борошні і розтягнути руками до форми кола діаметром 30 см і товщиною 2-3 мм, додаючи борошно на підпил. Бортики  тіста повинні залишатися об'ємними. На половину поверхні тіста рівномірно нанести шарами: томатний соус, слайси томата, слайси шинки, нарізані печериці, сири. Змочити край тіста водою, накрити начинку не змазаною стороною тіста, формуючи півколо, скріпити края. Нанести рівномірно на поверхню тіста соус томатний, соус песто і сир моцарела, викласти на пергамент для випікання. Помістити піцу в духовку, розігріту до максимальної температури 200-250 С і запікати 7-10 хвилин до готовності. Готовність піци визначається наявністю рум'яної хрусткої скоринки бортиків.